sierpień, 2021

03sie18:0019:00Spotkanie autorskie z Izą Klementowską18:00 - 19:00 Tadeusza Kościuszki 14, 81-704 Sopot

spotkanie autorskie z Izą Klementowską Sopoteka 3 sierpień 18:00

Szczegóły

Biblioteka Sopocka zaprasza do Sopoteki na spotkanie autorskie z reportażystką Izą Klementowską, które odbędzie się 3 sierpnia 2021 roku o godz. 18:00.
Rozmowę wokół książki „Minuty. Reportaże o starości” poprowadzi Dagny Kurdwanowska.
Na wydarzenie obowiązują zapisy pod adresem: sopoteka@mbp.sopot.pl.
O książce:
„Starość to nie jest prosta sprawa, szczególnie gdy oprócz własnej trzeba znosić jeszcze cudzą” – mówi jedna z bohaterek reportażu, kiedy widzi strach w oczach nowej pensjonariuszki domu spokojnej starości.
Mówi się, że starość może być dobra, ale co to znaczy: dobra starość? Jak wygląda dzień emeryta w Anglii i w Polsce? Czy starsi ludzie jeżdżą na wakacje? I czy istnieje jakiś stereotyp starości?
Iza Klementowska towarzyszy seniorom na spacerze, w kawiarni, na potancówkach, odwiedza ich w pustych ogromnych domach, gdzie samotność doskwiera najbardziej, i w maleńkich pokojach – minikrólestwach „wykrojonych” z mieszkań ich dzieci lub współdzielonych z innymi pensjonariuszami domu spokojnej starości. Słucha o tęsknocie za miłością utraconą zbyt wcześnie i o miłości odnalezionej dopiero w jesieni życia.
Ta książka pomaga oswoić starość, przyzwyczaja nas do myśli, że wszyscy się zestarzejemy. A przynajmniej ten, kto dożyje starości.
O autorce:
Iza Klementowska – reporterka i dziennikarka, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, publikowała m.in. w „Dużym Formacie”, „Wysokich Obcasach Extra”, „Newsweeku”, „Machinie”, „Sukcesie”, „Bluszczu” i „Nowym Dzienniku” (Nowy Jork). Jej teksty ukazały się również w antologiach „Swoją drogą”, „Pytania, których się nie zadaje”, „Odwaga jest kobietą”.
(źródło: lubimyczytac.pl)

Organizator

Sopotekatel: 58 551 12 87 Sopot Centrum, poziom +2, Tadeusza Kościuszki 14, 81-704 Sopot

Go to Top