maj, 2022

07maj10:0017:00Warsztaty dla nauczycieli_teatr10:00 - 17:00 Jakuba Goyki 3, Sopot

Szczegóły

Zapraszamy nauczycieli szkół ponadpodstawowych do udziału w warsztatach w cyklu Edukacyjne Goyki 3. Ich celem jest poznanie nieszablonowych rozwiązań edukacyjnych i artystycznych.

Od recytacji do spektaklu  – analiza form teatralnych.

Prowadzenie: Tomasz Domagała

Celem warsztatów będzie zapoznanie się ze strukturą recytacji i dzieł teatralnych w celu głębszego zrozumienia mechanizmów teatru, zdobycie świadomości odrębności tych gatunków.

W czasie zajęć będziemy analizować fragmenty wybranego spektaklu w celu zapoznania się z głównymi elementami form teatralnych. Analiza potrzebna będzie do zastanowienia się, jak odczytywać teatralne znaki i ich rolę w komunikacji z myśleniem Twórców i istotą tego, co chcą za pomocą recytowanego fragmentu czy wiersza lub spektaklu powiedzieć.

Warsztaty odbędą się w siedzibie Goyki 3 Art Inkubatora

7 maja, sobota

godz. 10.00-13.00

lunch

godz. 14.00-17.00

Bilety: https://goyki3.pl/produkt/warsztaty-dla-nauczycieli-teatr/

fot. Róża Sampolińska

Tomasz Domagała, krytyk teatralny, autor bloga DOMAGAŁAsięKULTURY, selekcjoner Międzynarodowego Festiwalu Boska Komedia w Krakowie oraz kurator Festiwalu Teatru Nowego w Rzeszowie. Publikował m.in. w „Teatrze”, „Rzeczpospolitej”, „Tygodniku Powszechnym” czy „Dzienniku Gazecie Prawnej”. Redaktor PR w latach 2018-20. Od 2014 publikuje recenzje i wywiady z Ludźmi teatru na swojej stronie.

Organizator

Goyki 3 Art InkubatorArt Inkubator jest nową samorządową instytucją kultury w Sopocie. Jej podstawowym zadaniem jest prowadzenie działań mających na celu tworzenie i upowszechnianie kultury, edukacja kulturalna i wsparcie środowisk twórczych. Art Inkubator zajmuje się budowaniem sieci współpracy środowisk krajowych i zagranicznych, organizacją rezydencji artystycznych oraz programów pracy twórczej. Zajmuje się dokumentowaniem zjawisk towarzyszących życiu kulturalnemu oraz popularyzacją kultury i historii miasta Sopotu.tel. 726-890-224 ul. Jakuba Goyki 3, 81-706 Sopot

Go to Top