maj, 2022

06maj15:5415:54Warsztaty „Osobiste historie przedmiotów” z Alicją Bielawską15:54 - 15:54 Jakuba Goyki 3, Sopot

Szczegóły

Punktem wyjścia dla warsztatów jest wystawa Alicji Bielawskiej „Poszerzanie przestrzeni codzienności” prezentowana w Goyki 3. Temat wystawy dotyka pamięci zapisanej w przedmiotach codziennego użytku oraz naszego odbioru codzienności i zwykłych rzeczy. Uczestnicy warsztatów sięgną do własnej pamięci i spróbują wywołać obrazy ważnych dla nich obiektów. Za pomocą różnych narzędzi wizualnych i tekstowych będą przywoływać dane przedmioty i związane z nimi historie.

udział bezpłatny
07.05.2022, godzina 10-14
Zgłoszenia: https://app.evenea.pl/event/osobistehistorie/

Alicja Bielawska (ur. 1980) absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim i sztuk pięknych na Gerrit Rietveld Academie w Amsterdamie, obecnie doktorantka na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Tworzy rzeźby, instalacje, rysunki, pisze wiersze. Jej prace koncentrują się wokół materialnej sfery codzienności i relacji pomiędzy przedmiotami, wnętrzami a wspomnieniami. Dotyka w nich także kwestii względności percepcji i roli pamięci. Do swoich realizacji wprowadza również elementy choreografii i performansu. W 2015 roku nominowana była do nagrody Spojrzenia 2015 – Nagroda Deutsche Bank, współorganizowanej przez Zachętę Narodową Galerię Sztuki w Warszawie, a w 2016 roku do nagrody Paszporty Polityki w kategorii sztuki wizualne. Reprezentowała Polskę na London Design Biennale 2021, razem z grupą architektoniczno-badawczą CENTRALA i kuratorką Aleksandrą Kędziorek. Jej prace były ostatnio pokazywane na wystawach indywidualnych w Muzeum Sztuki w Łodzi, Galerii Studio w Warszawie, Galerii Miejskiej BWA w Bydgoszczy, Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach.

Więcej o wystawie: https://goyki3.pl/2022/04/21/poszerzenie-przestrzeni-codziennosci/

Organizator

Goyki 3 Art InkubatorArt Inkubator jest nową samorządową instytucją kultury w Sopocie. Jej podstawowym zadaniem jest prowadzenie działań mających na celu tworzenie i upowszechnianie kultury, edukacja kulturalna i wsparcie środowisk twórczych. Art Inkubator zajmuje się budowaniem sieci współpracy środowisk krajowych i zagranicznych, organizacją rezydencji artystycznych oraz programów pracy twórczej. Zajmuje się dokumentowaniem zjawisk towarzyszących życiu kulturalnemu oraz popularyzacją kultury i historii miasta Sopotu.tel. 726-890-224 ul. Jakuba Goyki 3, 81-706 Sopot

Go to Top