lipiec, 2022

18lip17:0018:00WARSZTATY TAŃCA IZRAELSKIEGO | Prowadzenie: Alicja Stark | Międzynarodowe Spotkania z Kulturą Żydowską17:00 - 18:00

Szczegóły

WARSZTATY TAŃCA IZRAELSKIEGO | Prowadzenie: Alicja Stark
Taniec izraelski to doświadczenie radości ruchu, rytmu, wspólnoty z drugim człowiekiem i przemiany serca.
Chcesz poznać tradycję i kulturę żydowską poprzez taniec? Poczuć bliskość i radość bycia w relacji z drugim człowiekiem po lockdownie? W takim razie taniec izraelski to świetny pomysł. Tańczony zazwyczaj w kole zbliża ludzi niezależnie od wieku czy umiejętności tanecznych. Daje możliwość wyrażenia siebie i podzielenia się emocjami.
Biorący udział w warsztatach poznają lepiej tradycję i kulturę Izraela. Doświadczą wspólnego tańca w grupie, który daje radość i pokój. Poznamy izraelskie tańce ludowe w tradycyjnych i współczesnych aranżacjach, opartych na przekazie biblijnym. Podczas warsztatów poznamy proste tańce w różnych rytmach, min. hora, nigun, hava nagila, taniec chasydzki, jemeński, pokoju i inne.
Warsztaty prowadzone są przez Alicję Stark, instruktorkę gdańskiej grupy „Tephillah”, która pobierała nauki w Polsce i w Izraelu. Kilkakrotnie kierowała warsztatami tańca izraelskiego na Festiwalu Kultury Żydowskiej w Sopocie i gminie żydowskiej.

Termin

(Poniedziałek) 17:00 - 18:00

Organizator

Go to Top