lipiec, 2022

01lip08:0029sie(sie 29)19:00Wystawa Sopockiego UTW: Poezja polska w fotografii(lipiec 1) 08:00 - (sierpień 29) 19:00 ul. Kazimierza Wielkiego 14

Wystawa Sopockiego UTW: Poezja polska w fotografii, od 1 lipca do 29 sierpnia, Koc i książka

Szczegóły

Biblioteka Sopocka zaprasza na wystawę fotografii Studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sopocie pt. „Poezja polska w fotografii”.
Wystawa powstała z okazji 200. urodzin Cypriana Kamila Norwida.
Fotografie wykonane przez studentów UTW inspirowane są poezją wieszcza. Współgrają i podkreślają znaczenie utworów poety.
Cyprian Kamil Norwid, właśc. Cyprian Ksawery Gerard Walenty Norwid herbu Topór (ur. 24 września 1821 w Laskowie-Głuchach, zm. 23 maja 1883 w Paryżu) – polski poeta, prozaik, dramatopisarz, eseista, grafik, rzeźbiarz, malarz i filozof. Często uznawany za ostatniego z czterech najważniejszych polskich poetów romantycznych. Wielu historyków literatury uważa jednak taki pogląd za zbytnie uproszczenie, zaliczając jego twórczość raczej do klasycyzmu i parnasizmu.
Przeważającą część swojego życia spędził za granicą, głównie w Paryżu, żyjąc w nędzy i utrzymując się z prac dorywczych. Twórczość Norwida, trudna do zrozumienia dla jemu współczesnych, została zapomniana po jego śmierci. Został odkryty ponownie dopiero w okresie Młodej Polski głównie za sprawą Zenona Przesmyckiego – Miriama (po części również młodego Władysława Stanisława Reymonta).
Wystawę można oglądać w godzinach otwarcia filii Koc i książka od 1 lipca do 29 sierpnia.
Filia Koc i Książka / Sopot, ul. Kazimierza Wielkiego 14
(źródło notki biograficznej: pl.wikipedia.org/wiki/Cyprian_Kamil_Norwid)

Termin

Lipiec 1 (Piątek) 08:00 - Sierpień 29 (Poniedziałek) 19:00

Lokalizacja

Filia 5 Koc i Książka

ul. Kazimierza Wielkiego 14

Go to Top