listopad, 2021

04lis(lis 4)10:0005(lis 5)16:00Zobacz wystawę rezydentki Simone Karl10:00 - 16:00 (5) Jakuba Goyki 3, Sopot

Zdjęcie

Szczegóły

Dostępność instalacji “Not one more… but still I am counting” rezydentki #AiR Simone Karl: 2-5 listopada (wtorek-piątek) w godzinach 10.00-16.00 po wcześniejszym zgłoszeniu na adres: air@goyki3.pl

Not one more… but still I am counting

Simone Karl

media mieszane  / mixed media

2021

Instalacja Not one more… but still I am counting odnosi się do  południowoamerykańskiego ruchu protestów przeciwko kobietobójstwu ni una menos. Ilustruje przytłaczającą i rosnącą liczbę kobietobójstw na całym świecie. Efektem jest pomnik. Miejsce żałoby i porażki. Czarne flagi ruchu oporu zwisają bezwładnie na podłodze, przygniecione ciężarem tysięcy zgaszonych istnień.

Praca oparta jest na narodowych statystykach zabójstw kobiet w Meksyku, Turcji, Wielkiej Brytanii, Włoszech i Argentynie, retrospektywnie zliczając morderstwa w okresie pięciu lat. Jednocześnie kod HTML, oparty na obliczeniach UNODC, zlicza 137 kobiet zamordowanych dziennie. Liczy nieprzerwanie od momentu przyjazdu artystki do Sopotu, zwiększając się co 11 minut i 51 sekund. Koniec jest otwarty. Ani jednej więcej… ale i tak liczę.

Kolejnym kluczowym obiektem wystawy jest wazon jako symbol kobiety. Wizualizacja ta wciela się w nasze historyczne słownictwo. Kobiece ciało i kształt wazonu. Kobieta jako naczynie. Symbolizuje piękno i bierność. Kruchy element dekoracji. Coś, co musi zostać wypełnione.

Projekt Not one more… but still I am counting  jest częścią trwającego od dłuższego czasu researchu Simone Karl. Artystka spędziła w Sopocie dwa miesiące jako rezydentka programu rezydencyjnego AiR Goyki 3 w 2021 roku.

Termin

4 (Czwartek) 10:00 - 5 (Piątek) 16:00

Organizator

Goyki 3 Art InkubatorArt Inkubator jest nową samorządową instytucją kultury w Sopocie. Jej podstawowym zadaniem jest prowadzenie działań mających na celu tworzenie i upowszechnianie kultury, edukacja kulturalna i wsparcie środowisk twórczych. Art Inkubator zajmuje się budowaniem sieci współpracy środowisk krajowych i zagranicznych, organizacją rezydencji artystycznych oraz programów pracy twórczej. Zajmuje się dokumentowaniem zjawisk towarzyszących życiu kulturalnemu oraz popularyzacją kultury i historii miasta Sopotu.tel. 726-890-224 ul. Jakuba Goyki 3, 81-706 Sopot

Go to Top