Menu
PL EN
Stowarzyszenie turystyczne Sopot

WYSTAWA: Anita Cempa - Światłocień / vol.2

02.10 - 31.10, 17:00

**Anita Cempa **- urodzona w Gdańsku, mieszka i tworzy w Sopocie. Ukończyła dwa kierunki w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku: Grafikę na Wydziale Malarstwa i Grafiki oraz Projektowanie Form Użytkowych na Wydziale Wzornictwo Przemysłowe i Architektura Wnętrz. Stypendystka Prezydenta Sopotu - Stypendium dla osób zajmujących się twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury. Obecnie tworzy w pracowni w WL-4 Mleczny Piotr na terenie Stoczni Cesarskiej w Gdańsku. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych w kraju. Ostatnia wystawa indywidualna - czerwiec 2020 - Dworek Sierakowskich w Sopocie.

"Światłocień/vol.2" Obecna wystawa zawiera cykl obrazów przedstawiających studium kobiecego ciała. Inspiracją do cyklu są przeciwstawione sobie dwa aspekty kobiecej natury. Archetyp Ewy symbolizujący kreację, oraz Lilith utożsamiany z silną wyemancypowaną seksualnością a także destrukcją. Poprzez użycie materiału będącego podstawą kreacji we wszechświecie artystka symbolicznie nawiązuje do aktu tworzenia w ogólnym znaczeniu. Użyta w pracach technika odnosi się do procesu w którym nieożywiona materia - węgiel - w połączeniu z siłą witalną tworzy życie. Nagość w obrazach przedstawiona jest w dyskretny, nie nachalny sposób. Sylwetki są statyczne jakby śpiące lub dopiero po przebudzeniu. Niektóre się przenikają. Z prac emanuje zmysłowość i spokój.

Prace będzie można oglądać w Teatrze BOTO do dnia 31 października 2020 roku.

Miejsce: Teatr BOTO

Data:02.10 - 31.10, 17:00

Godzina: 17:00 - 00:00

Bilety: wstęp wolny

Kategoria: Kultura

Adres: Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-759 Sopot

WWW: www.boto.art.pl

Email: biuro@boto.art.pl

Tel.: 600 464 619

Fax: -

Organizator: Teatr BOTO

Wersja do druku

Komunikat.Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.[x] ZAMKNIJ