Menu
PL EN
Stowarzyszenie turystyczne Sopot

Pandemia. Audiotematyzm – warsztaty online

30.04 , 18:00 - 19:30
07.05 , 18:00 - 19:30
14.05 , 18:00 - 19:30
28.05 , 18:00 - 19:30

Chciałabyś/chciałbyś poznać podstawy udźwiękowienia stworzonego przez siebie materiału?

Piszesz? Kochasz teatr, radio i opowiadanie historii? A może marzy ci się realizacja autorskiej, czytanej lub mówionej formy literackiej? Zapraszamy do udziału w warsztatach każdego, kto ma coś ważnego do opowiedzenia.

Niedawno świętowaliśmy rok w nowej, pandemicznej rzeczywistości. Świętowaliśmy? Czy nadal próbujemy rozglądać się lękliwie po nowym, wspaniałym świecie, w którym większość międzyludzkich kontaktów ograniczyła się do przeklętego trybu online? W obliczu przemian, których nie ogarniamy jeszcze do końca, dobrym przewodnikiem może stać się twórczość. Na warsztatach będziemy przyglądać się naszym osobistym historiom w trwającej epidemii. Nie ograniczymy się do spisania ich – spróbujemy opowiedzieć każdą z nich w formie mikrosłuchowiska lub podcastu. Nie dość zatem, ze poszukamy osobistych prawd w słowach, poszukamy też właściwego głosu, który nasze narracje opowie.

Warsztaty poprowadzi Natalia Fiedorczuk. Pisarka, dramaturżka, scenarzystka. W poprzednim życiu również kompozytorka i autorka tekstów piosenek. Wyuczony zawód: psychopedagożka, trenerka twórczości, animatorka społeczna, w trakcie szkolenia dla konsultantów Psychoterapii Pozytywnej i Transkulturowej. Laureatka Paszportu Polityki w kategorii literatury (2017), autorka trzech powieści i kilkunastu scenariuszy teatralnych i filmowych.

Warsztaty online „PANDEMIAN. Audiotematyzm” obejmują cztery spotkania ok. 1,5-godzinne oraz prace domowe.

Program warsztatów:

Spotkanie 1. Opowiedz mi swoją historię. – literatura jako opowiadanie historii – czy pisanie może być formą autoterapii? O treningu narracyjnym. – ćwiczenia z narracji mówionej i pisanej

Spotkanie 2. Odzyskaj głos. – postaw swój głos na nogi – ćwiczenia – jak polubić swój głos w nagraniu – podstawy rejestracji dźwięku: interior nagraniowy, dźwięki otoczenia, programy do edycji.

Spotkanie 3. Autotematyzm – formy interakcji opowiadanej – felieton radiowy, monolog, rozmowa (dialog), mini-słuchowisko z elementami udźwiękowienia. – wybieramy temat (musimy mieć możliwość pracy w parach online, ale to jest technicznie do ogarnięcia) – scenariusz podcastu

Spotkanie 4. Konsultacja i rejestracja – wspólny odsłuch / czytanie przygotowanych prac.

Koszt uczestnictwa w całych warsztatach to 130 złotych. Praca w 14 osobowej grupie. Przy deklaracji udziału prosimy o potwierdzenie uczestnictwa we wszystkich czterech sesjach online. Każda z nich potrwa ok. 1,5 h.

Zapisy tutaj

Miejsce: Goyki 3 Art Inkubator online

Data:30.04 , 18:00 - 19:30
07.05 , 18:00 - 19:30
14.05 , 18:00 - 19:30
28.05 , 18:00 - 19:30

Godzina: 18:00 - 19:30

Bilety: 130 zł

Kategoria: Kultura

Adres: , Sopot

WWW: www.goyki3.pl

Email: biuro@goyki3.pl

Tel.: -

Fax: -

Organizator:

Wersja do druku

Komunikat.Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.[x] ZAMKNIJ