Menu
PL EN
Stowarzyszenie turystyczne Sopot

Stowarzyszenie Turystyczne Sopot

Lokalna Organizacja Turystyczna pod nazwą Stowarzyszenie Turystyczne Sopot jest organizacją współpracy samorządu terytorialnego i lokalnej branży turystycznej w zakresie promocji turystycznej Miasta Sopotu i Obszaru Metropolitarnego Gdańsk Gdynia Sopot.

Sopockie stowarzyszenie powstało 6 stycznia 1997 roku, jednakże działania w kierunku powołania do życia tej organizacji rozpoczęto już w roku 1995. Głównymi celami, zawartymi w statucie była i jest promocja miasta Sopot jako uzdrowiska i miejsca atrakcyjnego turystycznie. 17 września 2003 roku STS przekształciło się w Lokalną Organizację Turystyczną o nazwie Stowarzyszenie Turystyczne Sopot co umożliwiło Gminie Miasta Sopot przystąpienie w poczet członków stowarzyszenia.

Do najważniejszych zadań należą: - integracja społeczności lokalnej, głównie jednostek samorządu lokalnego i branży turystycznej, - kreowanie produktu turystycznego (tworzenie, rozwój i promocja) wokół lokalnych atrakcji turystycznych, - gromadzenie i aktualizacja informacji o atrakcjach i produktach turystycznych, - utrzymanie i prowadzenie lokalnych punktów informacji turystycznej.

Lokalna Organizacja Turystyczna prowadzi całoroczny punkt Informacji Turystycznej przy Placu Zdrojowym 2, który usytuowany jest blisko wejścia na Molo oraz punkt seznowy przy Dworcowej 4. Posiada pijalnię wód solankowych, punkt widokowy oraz Kawiarenkę Turystyczną.

Adres: Plac Zdrojowy 2

Miejscowość: 81-720 Sopot

WWW: www.sts.sopot.pl

Email: sts@sopot.pl

Tel.: 790 280 884

Fax: -

Komunikat.Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.[x] ZAMKNIJ