Menu
PL EN
Stowarzyszenie turystyczne Sopot

Centrum Jeździectwa Hipodrom Sopot

Centrum Jeździectwa Hipodrom Sopot jest jednym z najnowocześniejszych ośrodków jeździeckich w Polsce. Dysponujemy znakomitym zapleczem do organizacji na najwyższym poziomie zarówno wyścigów konnych, zawodów w skokach przez przeszkody, zawodów ujeżdżeniowych oraz zawodów we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego. Bogata infrastruktura umożliwia organizację tych wydarzeń bez kolizji z działającą na Hipodromie rekreacją, nauką jazdy konnej oraz hipoterapią.

Łącznie dysponujemy 270 boksami dla koni: 186 w nowych stajniach oraz 84 w starych stajniach. Wykorzystywane są one na pensjonat dla koni oraz dla koni przyjeżdżających na zawody i wyścigi. Nowe stajnie są zaprojektowane jako kameralne sekcje po 5 – 8/10 koni. Poddasze stajni wykorzystywane do przechowywania siana i słomy ze zsypami zrzutowymi bezpośrednio do każdej stajni.

Profesjonalne możliwości treningowe zapewniają kryte ujeżdżalnie: oprócz czterech nowych hal ujeżdżeniowych (duża sportowa, mniejsza sportowa, rekreacyjna, hipoterapii), dysponujemy jeszcze halą do skoków luzem i lonżowania koni oraz mniejszą halą na potrzeby treningu kucy, mniejszych koni.

Niezwykle atrakcyjna jest lokalizacja Hipodromu: w centrum trójmiejskiej metropolii, znakomicie skomunikowany z obwodnicą Trójmiasta, lotniskiem oraz bazą promową w Gdyni.

Infrastruktura: - Hala Pomarańczowa – na parterze: pełnowymiarowa płyta konkursowa z podłożem najwyższej klasy, systemem nawadniania podłoża oraz w pełni multimedialnym wyposażeniem, widownia na blisko 400 miejsc siedzących, zaplecze biurowe, sala konferencyjna, powierzchnie na wynajem, zaś na piętrze: restauracja oraz przestronny hol z widokiem na tor wyścigowy z jednej strony a na płytę konkursową z drugiej, pokoje noclegowe na 25 osób, pomieszczenia dla sędziów, dla klubu jeździeckiego; (kubatura 70 091 m3); - Stajnie sportowe dla 112 koni wraz z halą ujeżdżalni (25m x 48m) z podłożem najwyższej klasy, bezpośrednio połączoną z dużą Halą Pomarańczową, służącą jako hala rozgrzewkowa podczas zawodów; myjki dla koni, stodoła i zaplecze socjalne (kubatura 36 439 m3); - Stajnie rekreacyjne z boksami dla 74 koni wraz z rekreacyjną halą ujeżdżalni (17m x 48m) z podłożem najwyższej klasy, z siodlarniami, myjkami, węzłami sanitarnymi; (kubatura 24 722 m3); - Kompleks hipoterapii z własnymi boksami dla koni, ogrzewaną halą (13m x 18m) połączoną bezpośrednio z halą rekreacyjną, salą gimnastyczną do ćwiczeń, szatniami i węzłami sanitarnymi, zapleczem jeździeckim oraz zapleczem dla trenerów; - Tor wyścigów konnych:
- Bieżnia zewnętrzna do rozgrywania wyścigów płaskich, pokryta darnią, o obwodzie 1850 m i szerokości 12-18 m. Przy obecnym usytuowaniu trybun, gonitwy rozgrywane są "na prawą rękę". - Bieżnia robocza usytuowana pomiędzy bieżnią zewnętrzną i torem przeszkodowym. Tor ten o powierzchni piaszczystej ma 1600 m obwodu i ok. 4 m szerokości. - Teren wewnątrz toru wyścigowego do rozgrywania wyścigów przeszkodowych oraz próby terenowej WKKW: pokryta darnią, zawierająca ok. 40 przeszkód o zróżnicowanym profilu. Ponadto teren ten wykorzytywany jest pod imprezy plenerowe, koncerty, pokazy, itp.; - Główny zewnętrzny plac konkursowy o wymiarach 50 x 80 m, z profesjonalnym podłożem z piasku kwarcowego. Wokół placu ustawione są trybuny dla publiczności. Istnieje możliwość dostawienia jeszcze większej ilości trybun, łącznie na ok. 5000 miejsc. Obok głównego placu konkursowego znajdują się dwa mniejsze place z przeznaczeniem na rozprężalnie (także z profesjonalnym podłożem z piasku kwarcowego). Place te umożliwiają codzienny trening koni; - Zrewitalizowana Zabytkowa Trybuna Sędziowska – na parterze znajduje się sala cateringowa z zapleczem kuchennym, na piętrze elegancka widownia z przeszklonymi ścianami dającymi cudowny widok na teren zielony, tor wyścigowy i główny zewnętrzny plac konkursowy; - Trybuna Głowna - o konstrukcji drewnianej wybudowany w 1885 roku. Trybuna została gruntownie wyremontowana w 2000r. W dolnej części znajdują się pomieszczenia biurowe oraz powierzchnie przeznaczone na restaurację, na piętrze widownia dla publiczności; - Budynek kas wybudowany w 1926 roku o powierzchni użytkowej 332 m kw. Budynek posiada 12 kas, obszerny hol wewnętrzny oraz dwie toalety z osobnymi wejściami; - Nowoczesny budynek dżokejki z szatniami damską i męską wraz z zapleczem socjalnym oraz pomieszczeniem dla sędziów u wagi, gdzie dokonywane są pomiary dżokejów w czasie wyścigów; Tuż obok znajdują się wyremontowane boksy letnie do siodłania koni wyścigowych przed i po wyścigu; - Budynki magazynowe i warsztatowe - Rekreacyjne ścieżki piesze dla lubiących aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu mieszkańców Trójmiasta-

Centrum Jeździectwa Hipodrom Sopot:

Pełny przekrój zawodów jeździeckich – począwszy od regionalnych, przez ogólnopolskie, po międzynarodowe, najbardziej prestiżowe. Są to zawody z dyscyplin: skoki przez przeszkody, ujeżdżenie, wszechstronny konkurs konia wierzchowego; Hipodrom jest organizatorem najbardziej prestiżowych zawodów w skokach przez przeszkody, CSIO, które od 2014 roku mają rangę 5 gwiazdek (jako jedne z 14-stu na świecie). Emocjonujące wyścigi konne, w galopie oraz w kłusie, nawiązujące do przedowjennej tradycji kurortu. Nauka jazdy konnej oraz zajęcia z hipoterapii- szkółki jazdy konnej, przedszkole jeździeckie, zajęcia z hipoterapii. Hipodrom prowadzi także pensjonat dla 180 koni.

Teren do wynajęcia pod różnorodne imprezy – koncerty, wystawy plenerowe, imprezy integracyjne, sportowe z przeróżnych dyscyplin, pokazy i wiele innych.

Centrum Jeździectwa Hipodrom Sopot zostało zmodernizowane dzięki inwestycji „Rewitalizacja historycznego zespołu Hipodromu w Sopocie wraz z remontem i rozbudową”, finansowanej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013.

Adres: Polna 1

Miejscowość: 81-745 Sopot

WWW: www.hipodrom.sopot.pl

Email: hipodrom@sopot.pl

Tel.: 585517896

Fax: 585550644

Komunikat.Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.[x] ZAMKNIJ